Lucka Vondráčková - životopis

8. března 2011 v 12:50

Povolání : Tanečnice, herečka, dabérka, filozofka, moderátorka

Datum narození: 8. 3. 1980

Místo narození: Praha, Československo

Znamení: Ryby

Výška: 162 cm

Životopis

Lucka Vondráčková se narodila 8. března 1980 v Praze. Zde také prožila dětství s rodiči a mladším bratrem Davidem. Jejím otcem je Jiří Vondráček - klavírista, baskytarista, zpěvák, herec, příležitostný režisér, hudební skladatel, aranžér a producent. Její tetou je populární zpěvačka a herečka Helena Vondráčková. Lucie měla od malička mnoho koníčků - závodně tančila, chodila do baletu a na gymnastiku, učila se stepovat, zpívala a studovala cizí jazyky.
První hereckou roli získala v 9 letech, kdy se díky režisérovi Ludvíku Rážovi objevila v seriálu Území bílých králů. Ačkoliv se od té doby pravidelně účastnila různých konkurzů, trvalo další dva roky, než na svůj premiérový úspěch v roce 1992 navázala. Píle se však vyplatila a tento rok byl pro Lucii Vondráčkovou zlomový. Postupně začala získavat role v dalších filmech a seriálech. Mezi ně patřila hlavní role ve večerníčcích Království květin a role v legendárním dětském seriálu Návrat Arabely. Ve stejném roce se začala rozvíjet také Lucčina kariéra moderátorky, když začala v České televizi uvádět Marmeládu. Pořad pro děti a mládež jí získal mnoho fanoušků, pro které další rok nahrála své debutové album Marmeláda.

V roce 1993 se Lucka Vondráčková objevila v celovečerním filmu Hrad z písku po boku Chantal Poulain. Díky televiznímu seriálu Vikingové z bronských vršků pak obdržela cenu Zlatého dudka za nejlepší herecký výkon.

Rok 1994 znamenal pro Lucii druhé hudební album s názvem Rok 2060. Stejně jako u Marmelády k němu hudbu složil její otec Jiří Vondráček a texty napsala matka Hana Sorrosová. Oba se ostatně na hudbě své dcery podílejí dodnes. Na herecké scéně se Lucka objevuje v americkém filmu Nebeské slzy nebo v domácím snímku Patnácté léto. Ve 14 letech nastupuje na Státní konzervatoř v Praze, vybrala si hudebně-dramatický obor.

V roce 1995 vydává Lucie Vondráčková již své třetí album Atlantida, z kterého pochází nezapomenutelný hit Džíny. Získala také vedlejší roli ve filmu Juraje Jakubiska Nejasná zpráva o konci světa.

Je rok 1996 a na pultech se objevuje čtvrté album od Lucky, tentokrát Malá mořská víla. Celou její dosavadní tvorbu mapuje CD-Rom Lucka a její cesty. Hereckým vrcholem roku je pro Lucii Vondráčkovou hlavní role ve slovenském filmu Tu žijú levy.

Rok 1997 přináší do herecké kariéry Lucie Vondráčkové nový prvek. Začíná v divadle Rokoko a v 17 letech ztvárňuje po boku Adama Nováka v Shakespearově hře krásnou Julii. Jde o jednu z jejích nejúspěšnějších divadelních rolí, o čemž svědčí i fakt, že se hra po 6 letech dočkala obnovené premiéry. Lucka nezáří jen na divadelních prknech, ale také v celé řadě pohádek jako Kouzelný šíp nebo Šmankote, babičko, čaruj. Za hranicemi je pak obsazena do amerického filmu Bohemians.

Rok 1998 přináší na trh další Lucčino album The best of..., které je výběrem jejích největších hitů, tentokrát však v angličtině. V divadle získává roli Ani ve hře Višňový sad. Následující dva roky věnovala Lucka hlavně divadlu. Z filmových rolí je nejvýznamnější ta v televizním snímku Na zámku.

V roce 2000 vychází další album Lucie Vondráčkové pojmenované Manon. V mnoha směrech se liší od všech předchozích, Lucčina hudební tvorba vyzrává. Stále je u ní však na prvním místě divadlo. Má role v hrách Čarodějky ze Salemu, Černá komedie či Richard III. V osobním životě nyní studuje kulturologii na filosofické fakultě.

Roky 2001 a 2002 přináší Lucii další úspěšné divadelní role. Do jejího hereckého repertoáru přibývají role ve hrách Na dotek nebo Skřivánek, v divadle Milénium má hlavní roli ve Starcích na chmelu. Nově se Lucka začíná věnovat muzikálům. Stále však zůstává věrná i pohádkám, zahrála si třeba v Královském slibu.

V roce 2003 má Lucka Vondráčková roli Morgany ve veleúspěšném muzikálu Excalibur. Jejím již v pořadí sedmým hudebním počinem je album May Day.

Rok 2004 je pro Lucii filmově velmi úspěšný. Najdeme ji v známé teenagerovské komedii Snowboarďáci nebo v Post Coitu od Juraje Jakubiska, kde se objevuje ve společnosti Franka Nera. Velkého uznání se jí dostává za hlavní roli v americkém dokumentu Johanka z Arku, o nějž jsou však čeští diváci ochuzeni.

Rok 2005 a další úspěšná muzikálová role. Velký ohlas diváků i kritiky sklízí Lucie Vondráčková za hlavní roli Landově Tajemství. Po úspěšném zakončení vysoké školy si Lucka může začít psát před jméno titul Mgr.

V roce 2006 vydává Lucie album Boomerang, které se stává jedním z vůbec nejprodávanějších. Hit Vítr hrají všechna rádia, je oblíbený na diskotékách a Lucka se na české hudební scéně dostává víc do popředí. Na Shakespearovských slavnostech hraje po boku Michala Dlouhého v Othellu, úspěch sklízí i ve hře Bratři Karamazovi. Na světě je další hudební album Dance!.

V roce 2007 představuje Lucie v hudebním filmu Daniela Landy s názvem Kvaska postavu Karin. Na své největší hity vzpomíná v albu Pelmel 1993 - 2007.

V roce 2008 se Lucka Vondráčková objevuje ve snímku Bathory. Landův muzikál Kvaska volně pokračuje pod názvem Touha a Lucie s postavou Karin sklízí další úspěchy. Vydává zbrusu nové album Fénix.

 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 TomkoH TomkoH | E-mail | Web | 18. ledna 2017 v 10:52 | Reagovat

Přidal jsem svůj blog do oblíbených

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama